O kąpielisku

Kąpielisko Żwirownia to miejsce w Rzeszowie, które nie tylko w okresie wakacji stanowi kulturalne miejsce wypoczynku mieszkańców naszego miasta. Z otwartymi ramionami przyjmowani są tu również turyści i wszyscy mieszkańcy sąsiednich miejscowości. Żwirownia Rzeszów to miejsce wypoczynku, ale także aktywnie spędzanego czasu. Powstaje tu swoisty miszmasz zwany aktywnym wypoczynkiem: jazda na rolkach, wrotkach, rowerze, trening nordic walking, bieganie czy choćby spacer. To idealne miejsce to wszelkich tego typu rozrywek. Dodatkowo oczywiście siatkówka czy szeroko rozumiana aktywność plażowa i terenowa. Dla rodzin z dziećmi Kąpielisko Żwirownia prócz oczywistych walorów strzeżonego miejsca do kąpieli oferuje place do gier i zabaw, piaszczysty teren, a także ławki umożliwiające odpoczynek spacerującym parom i rodzinom. Położony w pobliżu kompleks gastronomiczno-wypoczynkowy daje możliwość spędzenia czasu nie o głodzie. Każdemu Żwirownia Rzeszów daje szansę spędzenia czasu w sposób przyjemny, nie tylko w okresie wakacji.

Szczególnie jednak ciepłe dni to mocna strona tego wspaniałego w Rzeszowie miejsca jakim jest Kąpielisko Żwirownia. Nie ma chyba w Rzeszowie lepszego miejsca do opalania się. Są jednak tacy, którzy leżenie na płask na piasku uważają za czas zmarnowany i pragną zarówno opalić się, by dobrze wyglądać przez resztę roku, ale również spędzić czas przyjemnie i bez nudy. Nic prostszego! Dla takich osób Żwirownia Rzeszów ma również szeroką paletę rozwiązań umożliwiających aktywny wypoczynek w gronie znajomych i świetnie bawiących się ludzi. Lista atrakcji w zasadzie się nie kończy, a liczne, zapowiadane z góry eventy to swoista tradycja już na naszej rzeszowskiej plaży. Słowem: każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, ponieważ Kąpielisko Żwirownia to miejsce pomyślane w sposób kompleksowy i bez ograniczeń.

Również dla osób niepełnosprawnych Kąpielisko Żwirownia oferuje szereg atrakcji i udogodnień. Przede wszystkim wynikają one z naturalnego usytuowania tego miejsca w naszym mieście, które znajduje się na terenie płaskim i nie wyboistym. Wbrew pozorom teren poza zalewem nie jest podmokły i wszystkie betonowe i płytowe ścieżki poruszania się (na rolkach, rowerach, a zatem także wózku inwalidzkim) nie mają prawa przeszkadzać czy uniemożliwiać czegokolwiek inwalidom. Osoby takie nie są dyskryminowane w żaden sposób przede wszystkim dlatego, że nikt nie ustawił w miejscu którym jest Żwirownia Rzeszów żadnych tabliczek odnośnie „osób niepełnosprawnych”. Zwykły interes do stworzenia miejsca atrakcyjnego wypoczynkowo, rekreacyjnego i spokojnego sprawił, iż jest to miejsce przyjazne dla osób będących inwalidami czy osób kalekich. Proste pomysły i brak ustępstw a także jednostronnej myśli przewodniej zaowocowały miejscem stanowiącym świetne miejsce na spacer i relaks dla wszystkich, również inwalidów.

Kąpielisko Żwirownia jest miejscem spotkań Rzeszowian, miejscem wypoczynku, swobodnego sielskiego wakacyjnego imprezowania oraz pobycia razem w świetnym klimacie. Wakacyjne wieczory, ale również te cieplejsze wiosenne czy jesienne aż zachęcają wszystkich w naszym mieście, by chociaż na chwilę usiąść nad zalewem, popatrzyć co zabawnego robi młodzież, poekscytować się zabawami i grami ludzi aktywnych sportowo i treningowo. By usiąść i pogawędzić nad tym wspaniałym w Rzeszowie miejscem, jakim jest Kąpielisko Żwirownia. Żwirownia Rzeszów – tutaj spędzisz słoneczny dzień najlepiej.

 

Właścicielem oraz zarządcą kąpieliska Żwirownia jest:

Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rzeszowie
kryta pływalnia tel. 17 853 50 77
Adres: ul. ks. Jałowego 23a
35-010 Rzeszów
tel/fax: 17 853 58 53
e-mail: rosir@rosir.pl