Nauka jazdy konnej Rzeszów

Nauka jazdy konnej wcale nie musi być sprawą skomplikowana jeśli oczywiście zabierzemy się za nią w odpowiedni sposób. Jeździectwo nie jest sportem , który da się nauczyć szybko i łatwo. Ten fakt więc trzeba mieć na uwadze cały czas, ale można sobie proces nauki ułatwić i sprawić, że będzie on przyjemniejszy i łatwiejszy. Jak to zrobić? Przede wszystkim nauka jeździectwa powinna rozpocząć się od znalezienia odpowiedniej stajni. Zbierajmy informacje o infrastrukturze, posiadanych wierzchowcach, podejściu do ich pracy, oraz o kadrze instruktorskiej, a także ogólnej atmosferze w ośrodku. Wszystkie te elementy będą mieć znaczny wpływ na nasz poziom nauki, jej szybkość oraz bezproblemowość.

Jeździectwo wymaga przede wszystkim regularności i systematyczności w treningach. Warto więc też, przy szukaniu odpowiedniej stajni kierować się odległościami, które trzeba będzie pokonywać przy każdym treningu. Być może jednorazowo przejechanie 60 km nie jest dla nas żadnym problemem, ale biorąc pod uwagę, że trzeba będzie raz lub dwa razy w tygodniu przejechać taką trasę, często po pracy lub przed może okazać się z czasem kwestią nie do przeskoczenia. Dlatego też warto jest szukać stajni gdzieś bliżej miejsca zamieszkania.

nauka jazdy konnej rzeszów

nauka jazdy konnej rzeszów

Kurs jazdy konnej

Dobrym rozwiązaniem dla zupełnie początkujących jest kurs jazdy konnej. Intensywna nauka przez dwa tygodnie pozwoli w pewnej mierze opanować najpotrzebniejsze podstawy, których opanowanie w normalnym rytmie jednego treningu w tygodniu prawdopodobnie zajęłoby nam kilka miesięcy. Po zapoznaniu się z podstawami łatwiej będzie przyswajać kolejne partie wiedzy, już przy systematycznych ale rzadszych jazdach.

Zwróćmy uwagę, iż nauka jazdy konnej wiąże się przede wszystkim z jazdą w ośrodku jeździeckim, ewentualnie na koniu dzierżawionym, choć to drugie rozwiązanie nie jest polecane dla osób, które swoją jazdę zaczynają zupełnie od podstaw. Zdecydowanie nienajlepszym pomysłem jest rozpoczynanie swojej przygody jeździeckiej od kupna własnego wierzchowca, gdyż łączy się to z tak dużymi obowiązkami i koniecznością dysponowania spora wiedzą z zakresu dobrostanu i zdrowia konia, której początkujący jeźdźcy raczej nie posiadają. Co więcej zakup odpowiedniego konia jest problematyczny i bez osoby doświadczonej kupno konia to niebezpieczna loteria.

Nauka jazdy konnej Rzeszów

Stadnina koni Leśna Wola to miejsce przeznaczone dla każdego miłośnika koni. W położonym blisko Rzeszowa ośrodku możliwa jest nie tylko nauka jazdy konnej, ale również organizowane są imprezy dla firm, zawody jeździeckie, obozy konne czy dostępny jest pensjonat dla koni.