Kąpieliska podkarpackie

Kąpieliska podkarpackie

Kąpieliska podkarpackie

Kąpieliska podkarpackie

Kto nie lubi się kąpać w czystej wodzie, kiedy na dworze upał, a z nieba leje się żar? Ale gdzie można się kąpać? Jakie kąpieliska podkarpackie możemy odwiedzić? Gdzie znajdziemy czyste kąpieliska na Podkarpaciu?

Gdzie nad wodę?

Żeby znaleźć bezpieczne miejsce, warto zaglądać na stronę Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Bada on wodę z różnych miejsc w obrębie Podkarpacia i aktualizuje dane o jej stanie, oraz informuje jakie kąpieliska w województwie podkarpackim można odwiedzać.

Jednym z popularniejszych Kąpielisk gdzie można się bezpiecznie moczyć, jest Zalew Gorzyce. Jeśli chodzi o kąpieliska dla dzieci, a w zasadzie całych rodzin, wiele osób poleca zalew Tuszymka w Kamionce. Warto też odwiedzić strzeżone kąpielisko nad zalewem Zaklików czy kąpielisko w Radawie. Takich miejsc jest oczywiście więcej, dobrze jest poszukać w internecie takiego, do którego będziemy mieć najbliżej.

Kąpieliska w województwie podkarpackim różnią się od siebie wielkością i rodzajem plaży. Jedne są piaszczyste inne piaszczysto-trawiaste, niektóre wysypano żwirem. Ponadto kąpieliska podkarpackie mają różnej jakości zaplecze sanitarne. Warto dokładnie poczytać o miejscu, w które chcemy się wybrać, żeby nie stracić czasu, albo nie wrócić rozczarowanym. Niemniej jednak jest gdzie jechać nad wodę w upalne wakacje. Oczywiście jeśli chodzi o kąpieliska dla dzieci, trzeba zwrócić szczególną uwagę na aspekt bezpieczeństwa i czystości. Na szczęście nie trudno znaleźć czyste kąpieliska na Podkarpaciu.

Jeśli więc nie masz czasu jechać nad morze albo na Mazury, a chcesz się odprężyć nad wodą, możesz śmiało spakować ręcznik i wybrać sobie kąpielisko (na przykład rzeszowską Żwirownię), które w pełni zaspokoi potrzeby twoje i twojej rodziny.


Polecamy też inne teksty z naszego bloga, jak czyszczenie oczka wodnego.

źródło zdjęcia wyróżniającego: radawa.pl